תכנית עקבות הוא תכנית חברתית – התנדבותית בנושא חינוך לקיימות שפותחה על ידי צוות טראש-טאג (https://www.trashtagrevolution.org) בשיתוף פעולה עם העירייה והמרכז הבינתחומי בהרצליה. מטרת התכנית היא להשיג השפעה ארוכת טווח על הדור הבא וליצור קהילה בעלת מודעות סביבתית בישראל.

במסגרת התוכנית סטודנטים וסטודנטיות מהמרכז הבינתחומי, מרביתם עולים חדשים מכל העולם, העבירו לאורך כל השנה שיעורים בנושא קיימות וטבע לתלמידים.ות מכיתות ג'-ה'. השיעורים כללו הפעלות על איכות הסביבה והקמת גינה חינוכית-קהילתית יחד עם התלמידות.ים. השיעורים התקיימו לאורך כל שנת הלימודים, גם במהלך תקופת הלמידה מרחוק.

זהו פרויקט מקסים שמהווה שיתוף פעולה בין דורי בין סטודנטים.יות עם זיקה להתנדבות ושמירה על כדור הארץ לבין התלמידות.ים שלנו. כל שיעור עסק בתחום אחר: באקלים שונה, איומים סביבתיים ומה אנו יכולות.ים לעשות כדי לשפר את המצב.

אחרי חופשת הפסח התחלנו בבניית גינה חינוכית בשטח בית הספר, סמוך לשער דבורה עומר, ונהננו משיתוף פעולה חדש ומרגש גם עם הנערים מ"מפתן ארז" ששמחו מאוד לתרום מזמנם ולבנות לגינה שלנו אדניות שיהיו בשימוש לגידול צמחי נוי ותבלין. השבוע שתלנו יחד עם הילדות.ים צמחים שונים בגינה מקסימה משותפת.

התוכנית לשנה זו הסתיימה ואנו מקוות לשיתוף פעולה דומה גם בשנה הבאה.

אני רוצה להודות למי שעמד מאחורי התוכנית הנהדרת:

  • אנריקה פיינחולץ – הרוח החיה מאחורי המיזם ושיתוף הפעולה שארגן וניהל הכל ביד רמה
  • אריאלה מילשטיין – מייסדת התכנית והרוח החיה מאחורי בניית השיעורים
  • מור אריאלי – אשת הקשר את מול הסטודטיות.ים
  • קשת סימקס – שסייעה בפיתוח התכנים