לאחרונה תלמידות ותלמידי המנהיגות הירוקה בבית ספרנו הקימו קומפוסטר בגינת הנוי, בשיתוף האגף לחינוך לקיימות בעיריית הרצליה.

המנהיגות הירוקה שלנו היא גוף נבחר המורכב מנציגות ונציגים ממועצת נבון משכבות ד'-ו', הפועלים יחד להובלת תהליכי שינוי בביה"ס ומחוצה לו בתחום הקיימות ושמירה על הסביבה. התלמידות והתלמידים, בשיתוף ג'ונה חטיב, המדריכה המלווה, למדים ופועלים למען הקהילה והסביבה הקרובה של בית הספר. המועצה פועלת בנושאים סביבתיים חברתיים, ומובילה לפיתוח המודעות לפעילות למען הסביבה בקרב התלמידות והתלמידים בבית הספר.

אז על מה המהומה?

קומפוסט (בעברית דְּשוֹנֶת), הוא דשן שנוצר מזבל. את הקומפוסט יוצרים מזבל אורגני, כלומר מחומרים שהונחו במיכל מיוחד והתפרקו. לאחר שהחומרים הללו הפכו לחומר דשן, ניתן להחזירם אל הקרקע וכך לדשן אותה ולתת לה יכולת טובה יותר לגידול של צמחים ועצים. לקראת ההקמה התלמידות והתלמידים למדו אודות תהליך המחזור האורגני המתקיים בקומפוסט וחשיבותו לכדור הארץ ולאדם. לאחר הצבתו, מועצת המנהיגות הירוקה הדריכו את כיתות בית הספר על סוגי הפסולת שניתן למחזר דרכו ועל אופן השימוש בו.

הקומפוסטר מיועד לשימוש באי בית הספר והקהילה ומתקשר באופן ישיר לגינה הקהילתית, אשר מתוכננת עלידי מועצת המנהיגות הירוקה ותזכה לדשן משובח בזכותו.

מעבר לכך, צוות המורות עובר גם הוא הכשרה בנוגע לשימוש נכון ויעיל בקומפוסטר על מנת להנחיל את ההשקפה הירוקה של בית הספר ולהרחיב את מעגלי השפעתנו. 

השנה בית הספר מתכונן להסכמה להיותו בית ספר ירוק ומקיים. פעילות המועצה היא חלק מתהליך ההסכמה, אותו מובילה, מאיה שלום. עוד על תהליך זה בהמשך השנה.

מוזמנות ומוזמנים להגיע והשתמש בקומפוסטר.