הערכה היא חלק בלתי נפרד מהתרבות הארגונית הבית ספרית ומהווה את תבנית נוף התפיסה החינוכית שלנו. מבחינתנו הערכה היא פעולה דיאלוגית של התבוננות בלמידה ובעשייה ומיועדת להשפיע לטובה על הלומדות והלומדים, להניע להמשך פעולה ולביצועים משופרים.


בבית הספר מתקיימות מגוון חלופות להערכה: מצד אחד הערכה ומדידה קונבנציונאליות של הידע הנדרש לפי תוכנית משרד החינוך. מצד שני אנו מעריכות את מיומנויות המאה ה- 21 הנרכשות בתהליכי מסעות הלמידה ודרכי ההוראה הייחודיים שלנו (עמידה בפני קהל, למידה עצמאית, זיהוי ופתרון בעיות, עבודת צוות, חשיבה ביקורתית, חשיבה רפלקטיבית, חשיבה יצירתית).
בית הספר גם מקיים תהליכי הערכה אקדמיים ומשתתף במחקר פדגוגי של מכללת בית ברל.

דרכי ההערכה בבית הספר מייצגים את השאיפה הפדגוגית שלנו לראות את הילד והילדה כישות הכוללת בתוכה צדדים רבים ושונים, כולל יכולות חברתיות, יוזמה ופעילות בתחומים נרחבים. התלמידות והתלמידים עוברים באופן טבעי מדרכי הערכה רגילות לדרכי הערכה דיאלוגיים ושתי התפישות החינוכיות חיות תחת כיפה בית ספרית אחת.

תהליכי הערכה בביה"ס התגבשו לידי שפה בית ספרית כחלק מתהליך בניית בית הספר בחמש השנים האחרונות. תהליכי הערכה מבוססים על תהליכי ההוראה של צוות בית הספר יחד עם תהליכי המשוב מהצוות ומההורים מתוך רצון לשפר ולדייק את הדרך הפדגוגית של בית הספר.


תודה גדולה לליהי וונטיק, הרכזת הפדגוגית של בית הספר, על ההובלה וסיכום התהליכים הבית ספריים.

סיכום תהליכי הערכה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s