תלמידות, תלמידים, הורים וצוות יקר,

סיימנו שנה שנייה במסע המשותף שלנו. 

אם בשנה הראשונה התמקדנו בהקמת בית הספר, השנה העמקנו בפיתוח דרכי הלמידה הייחודיים שלנו: מסעות למידה, למידה בהתאמה אישית ובחירה. אבני הבסיס הללו הפכו לחלק אינטגרלי מחיי בית הספר וניתן לראות אותם בכיתות, בקירות בית הספר, בשיעורים, ובפעילויות שונות שקיימנו.

למדנו עברית, חשבון ומדעים אבל גם אנגלית ומחשבים כבר מכיתה א', מייקרס מכיתה ב' וסקראץ' וערבית בכיתות ג'-ד'. למדנו גם בשיעורי בחירה מגוונים, ותודה גדולה לכל ההורים שלקחו חלק במפגשים הללו.

גם השנה שמנו דגש על עידוד קריאה וביקרו אותנו בבית הספר סופר וסופרת ששוחחו עם הילדים על תהליך הכתיבה והיצירה. טיילנו, צפינו בהצגות ומופעים, וחגגנו יחד בחגים.

את כל אלו שזרנו בארבעה מסעות למידה שנתנו לילדים כלים לחקור, לטעות, לתקן, לקבל ולתת משוב, לעבוד בצוות ולעמוד אל מול קהל.

התפרצות נגיף קורונה עצרה את הלמידה בבית הספר לתקופה. המעבר ללמידה מקוונת, לשיעורים קצרים בקבוצות קטנות וקבועות סייעו לנו לשמור את הקשר האישי עם הילדים והילדות ולשמר תהליכי למידה שונים. תקופה זו הציבה אתגרים רבים והצוות כולו התגייס כדי לתת את המענה המיטבי לתלמידים.ות ולכם ההורים.

החזרה לבית הספר לוותה אף היא באתגרים ובצורך להתמודד עם כללים חדשים ושינויים מרובים. אך השמחה על חזרה לכיתה, לבית הספר, למפגש עם החברים והחברות הייתה גדולה ומשמעותית.

את השנה סיימנו גם הפעם עם חלוקת יומני המסע – תעודה אישית המסכמת את המחצית שעברו הילדים והילדות באופן אישי, תומך ומעצים. כל ילדי.ות בית הספר סיכמו את המחצית האחרונה ואת חווית הלמידה מרחוק ומקרוב ואת תחושותיהם.ן. הפעם לא הם לא חולקו יחד אתכם ההורים אלא רק בשיח אישי של המחנכת עם כל תלמיד.ה.

במהלך החופשה

אנו ממליצות להרבות בקריאה ולתרגל קריאה יום יום. ל- 10-15 דקות קריאה יומיות אישיות של הילד.ה יחד עם קריאה משותפת אתכם ההורים, יש תרומה גדולה וערך רב בכל הגילאים. תוכלו להתחיל בקריאה משותפת בגיליון "אדם צעיר" אותו קיבלו כשי לסוף השנה כל תלמידי.ות בית הספר.

 ברכות ותודות

אנו רוצות לברך את מרינה זמיר על בחירתה לתפקיד סגנית מנהלת בית הספר.

מרינה הייתה ראשונת המורות שהצטרפה לצוות ומן הרגע הראשון בלטה ותרמה רבות להקמתו וליצירת הפדגוגיה הבית ספרית הייחודית. אנו שמחות מאוד על בחירתה של מרינה ומאחלות לה הצלחה גדולה בתפקידה!

אנו רוצות להיפרד מאנשי הצוות הבאים העוזבים אותנו:

קרן מאיר, המורה לאמנות ומייקרס, שבחרה בשינוי מקצועי ומעבר לתחום הטיפול.
קרן יקרה, השארת חותם גדול בבית הספר: על קירותיו, בתוצרי המסעות השונים ובחדר המייקרס.  במקצועיות רבה גרמת לכל התלמידים.ות להנות מתהליכי היצירה בתוצרי המסע הייחודיים. הקמת את תחום המייקרס בבית הספר ויצרת לו מעריצים ומעריצות רבים.ות. תחסרי לנו מאוד! בהצלחה בדרכך החדשה.

אבי שמיר, המורה למדעים, שעובר ללמד בחטיבת ביניים. תודה אבי על שיעורי המדעים והסקראץ' המגוונים, על המסירות וההשקעה לאורך השנה. בהצלחה בהמשך דרכך.

אנו רוצות להודות לכם ההורים. זכינו בקהילת הורים פעילה ותורמת, אם זה בקישוטים יצירתיים לפורים בשעת לילה מאוחרת, יום הורה מעשיר.ה, השתתפות במפגשי הבחירה או הכנת תמונות המחזור הכיתתיות שנעשו ע"י הורים מסורים. 

אני רוצה להודות להנהגת הורי בית הספר על כל התמיכה, העזרה ושיתוף הפעולה.

אני רוצה להודות לצוות בית הספר, היוצרים.ות את הקסם הזה שנקרא ביה"ס יצחק נבון:

תודה גדולה למחנכות המופלאות: לינוי, חבי, רהב, מרינה, דניס, שיר, ליהי, אורית, מאיה ולירון. דבר לא היה יכול לקרות בלעדיכן. המקצועיות, העקביות ההשקעה. כמה רגישות, אהבת אדם, ילד וילדה יש בכן, נשים מופלאות, שזכיתי לעבוד איתכן השנה.

תודה לצוות המקצועי על ההשקעה הגדולה והעבודה הקשה: הילה, נטלי, חן, קרן, רימאן, נועה, אבי, הדס ומיכל.

תודה גדולה למשלב ולמשלבות שלנו שתמיד דואגות לכולנו, יד ימין לכל המחנכות ונמצאות שם עבור הילדים והילדות לעוד חיבוק ועוד מילה טובה: אופיר, אלונה, נירית, איריס, עדינה, ראשל, דיאנה, חנה, איילה, רחלי, מוניקה, יעל וליאת.

תודה לאנשי המנהלה המסורים שלנו: מעיין, דני, איציק ומומי.

תודה למתנדב והמתנדבות הנפלאות שלנו מעמותת "ידיד לחינוך": אריה, ברכה, נאוה, עופרה, שלומית, שרה'לה ובלהה. חסרתן לנו מאוד עם החזרה ללימודים וכולנו מחכים.ות לפגוש אתכם.ן שוב אצלנו בשנה הבאה!

תודה גדולה לטל, היועצת המופלאה, על הרגישות הגדולה, התמיכה והליווי לאורך השנה כולה.

ואחרונים חביבים – אתם התלמידים והתלמידות. אתם.ן נותנים.ות לנו את הכוח בכל בוקר בחיוך ובחיבוק, בניצוץ שבעיניים ובצחוק על השפתיים לבוא כל יום ולפתוח לכם עולם חדש של ידע וערכים. גדלתם.ן והשתניתם.ן מאז אותו יום ראשון של תחילת הלימודים. התבגרתם.ן, למדתם.ן והחכמתם.ן במהלך השנה העמוסה והשונה הזו ומגיע גם לכם.ן קצת לנוח.

צאו לחופשת הקיץ, תהנו ושמרו על עצמכם.ן. אנו כבר מתגעגעות ונחכה בקוצר רוח לשמוע על כל החוויות שתצברו בחופשה.

אסיים בשירה של עידית יוגב-אשכנזי:

לָמְדוּ אֶת יַלְדֵיכֶם רֹךְ

לָמְדוּ אוֹתָם חִבּוּק וּנְשִׁיקָה

כֵּיצַד דַּוְקָא מֻתָּר לִבְכּוֹת

כְּשֶׁמְּקַבְּלִים מַכָּה.

לָמְדוּ אוֹתָם חֶמְלָה

אַהֲבָה

עֲנָוָה

גַּאֲוָה

לָמְדוּ אוֹתָם עַצְמָאוּת

לָמְדוּ לְבַקֵּשׁ עֶזְרָה

לָמְדוּ אוֹתָם בְּחִירָה

לָמְדוּ לְהַבְחִין בֵּין טוֹב וְרַע

לָמְדוּ אוֹתָם כָּבוֹד

לְרִגְשׁוֹתֵיהֶם, לִסְבִיבֹתָם, לְכָל חַי,

לָמְדוּ אֶת יַלְדֵיכֶם רֹךְ.

תודה לכם שנתתם לנו להיות חלק משמעותי בתהליך הלמידה של בנכם.בתכם.

חופשה נעימה ונתראה בשנת הלימודים תשפ"א!

שירלי רוזמן וצוות בית הספר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s